neděle 29. dubna 2012

Konopný olej pro regeneraci poškozené pokožky


Jedním z panenských olejů, který je doporučován na problematickou a poškozenou pokožku je konopný olej, typický svou zelenkavou barvou, jemnou bylinkovou vůní a mírně ostrou chutí.
Konopný olej obsahuje až 75% nenasycených mastných kyselin, celou řadu vitamínů (A, B1, B2, B3 B6, D, E nebo K), minerální látky jako hořčík, vápník, zinek nebo železo, enzymy nebo rostlinné fytosteroly, které mu dávají výjimečné regenerační a protizánětlivé vlastnosti.

Účinky konopného oleje
Konopný olej působí antibakteriálně, podporuje obnovu poškozených buněk, užívá se proto v péči o citlivou a poškozenou pokožku, regeneruje a hojí akné, nejrůznější ekzémy, lupénku, plísně nebo špatně se hojící rány.
Konopný olej aplikovaný na pokožku pomáhá omezovat vzniku akné, brzdí rozvoj alergických reakcí, pomáhá s léčbou zánětlivých ložisek. Pravidelné užívání konopného oleje zvyšuje také odolnost pokožky.

Mj. se dá konopný olej užívat i jako masážní olej na bolavé svaly a klouby, jako vlasový zábal na poškozené vlasy nebo regenerátor nehtů.

Kde panenský konopný olej koupit?
Mj. ho najdete v eshopu LNĚNÝ OLEJ LÉČÍ – ten se zaměřuje právě na panenské oleje a další výjimečné dary přírody.

Co vy na to baby?

čtvrtek 5. dubna 2012

Jojobový olej v péči o pleť i vlasy


Mezi rostlinnými oleji je jojobový olej výjimečný, už jenom tím, že se ve skutečnosti nejedná o olej, ale tekutý vosk. Ačkoli je běžně jojobový olej zařazován mezi panenské oleje, nejde o panenský olej, ale vosk přímo produkovaný unikátní pouštní rostlinou. Stále zelená rostlina původem z pouštní Arizony Simondsie čínská je známá pro svá zrna podobná zrnům kávy v podstatně větší velikosti a především pro svůj pečující „jojobový olej“, který je v kosmetické péči nenahraditelný.


Pečující, hydratační, vyživující i hojivé vlastnosti jojobového oleje
Jojobový olej je součástí řady kosmetických přípravků, v péči o pleť, pokožku celého těla, vlasy nebo nehty se však dá užívat i přímo. Jojobový olej má takřka stejnou strukturu jako tuk produkovaný mazovými žlázami člověka, lidská pokožka ho tedy ochotně přijímá.
Jojobový olej má vyživující, hydratační a hojivé vlastnosti, hodí se k péči o všechny typy pokožky, včetně pokožky silně vysušené a citlivé. Na druhé straně se jojobový olej skvěle vstřebává bez pocitu mastnoty, takže s hodí i pro mastnější pleť. Jojobový olej má schopnost regenerovat poškozené buňky a díky svým hojivým schopnostem je tak užitečný i pleti poškozené, problematické, pomáhá zmírňovat projevy akné a nejrůznějších kožních zánětů.
Jojobový olej v pokožce udržuje přirozenou vlhkost, vyhlazuje pleť a zvyšuje její elasticitu. Obsahuje přirozený UV filtr, který chrání pokožku před negativními vnějšími vlivy a zároveň také zvyšuje její odolnost.
Jojobový olej vyniká obsahem antioxidačního vitamínu E, chrání pleť před předčasnými stárnutím, redukuje vrásky.
Mj. se užívá i jako masážní olej kvůli své vstřebatelnosti a dobré skluznosti. Jojobový olej je nejenom vhodný pro všechny typy pokožky, ale také pro jakoukoliv část na těle. Užívá se i v péči o ruce, nehty a vlasy.

Vlasový zábal z jojobového oleje
Jojobový olej vyživuje a hydratuje vlasy, navrací jim vitalitu a lesk. V každodenní péči lze pár kapek jojobového oleje vetřít do konečků poškozených vlasů, které dokáže regenerovat.
Jojobový olej se užívá i pro vitalizační olejovou kůru na vlasy. Jojobový olej se aplikuje na čisté suché vlasy, nechá se jako olejový zábal působit asi půl hodiny a poté se opláchne a omyje jemným šampónem.

Kde jojobový olej zakoupit?
Jojobový olej můžete zakoupit v přírodním eshopu na www.siladoteku.cz. Najdete zde i ostatní cenné panenské oleje (pupalkový olej, rakytníkový olej, lněný olej, konopný olej aj.), vonné oleje a esenciální oleje využívané v aromaterapii, bio karité a další produkty pro krásu a zdraví.

Máte i vy zkušenosti s jojobovým olejem?
Podělte se s námi!

pondělí 2. dubna 2012

Pupalkový olej jako zábal na vlasy


Panenský pupalkový olej, lisovaný ze semen pupalky dvouleté, je známý pro své zkrášlující vlastnosti, ženám pomáhá i při řadě typicky ženských obtíží (více v jiném příspěvku).
Pupalkový olej se mj. užívá jako základní součást tzv. zkrášlujících tablet, které se užívají vnitřně pro krásnou pleť, vlasy i nehty. Pupalkový olej má výjimečnou schopnost zlepšovat kvalitu pleti, vlasů i nehtů, jeho protizánětlivé vlastnosti se uplatňují i při léčbě řady kožních onemocnění.
Pro ženskou krásu se často kombinuje vnitřní a vnější užití pupalkového oleje.
Pupalkový olej prospívá i krásným vlasům, na které se aplikuje přímo ve formě vlasového zábalu.

Jak aplikovat pupalkový zábal na vlasy?
Pupalkový olej nanášejte na suché, ale čisté vlasy. Pro prohloubení výživných a pečujících vlastností je před aplikací vhodné pupalkový olej mírně nahřát. To se dá jednoduše provést ve vodní lázni, kdy trochu oleje nalijeme do sáčku či menší nádoby a tu opatrně vložíme na pár minut do horké vodní lázně.

  • Pupalkový olej pak nanášíme jemnou masáží na vlasovou pokožku, poté po celé délce vlasů a zvláště se soustředíme na vlasové konečky. Právě ty bývají často poškozeny a potřebují největší péči.
  • Po nanesení oleje vlasy zabalíme do potravinářské fólie. Můžeme je ještě přikrýt ručníkem. Teplo pečující, zkrášlující a výživné vlastnosti oleje ještě znásobí.
  • Pupalkový zábal necháme na vlasech působit asi půl hodiny, poté opláchneme a vlasy umyjeme šetrným šamponem. Vlasy budou znatelně krásnější, lesklé a hebké.


Pupalkový olej se dá nahradit některým z dalších blahodárných panenských olejů. Pro ozdravující a pečující vlasový zábal se dá využít i panenského dýňového oleje, který vyniká vysokým obsahem zinku podporujícího růst vlasů a antioxidačních vitamínů.

Pupalkový olej BIO, dýňový olej a další panenské oleje ve své nejčistší podobě zakoupíte mj. v e-shopu na www.lnenyolejleci.cz nebo www.siladoteku.cz.


Na stránkách www.pupalkovyolejbio.cz se o panenském pupalkovém oleji dozvíte vše. Najdete zde články o složení, účincích i využití pupalkového oleje i řadu dalších článků a tipů, jak pečovat o svoji krásu.

Co vy Baby? Vyzkoušeli jste některý z olejových zábalů na vlasy?
Máte vlastní tipy pro krásu a lesk vlasů? Podělte se s ostatními v našich komentářích...

Ricinový olej a řasy


Krásné oči jsou často ohraničeny dlouhými a hustými řasami. Krása očí je s řasami nedílně spojena. Většina žen sní o dlouhých a hustých řasách, které by lemovaly jejich oči a prohloubily tak pohled. Pomáhají si proto řasenkami, které řasy krásně prodlouží a zhustí. Na druhé straně však časté užívání agresivních řasenek a kleštiček na řasy může řasy poškozovat a zvyšovat jejich lámavost. O namáhané řasy je proto dobré pečovat prostřednictvím regeneračních přípravků na řasy.

Většina regeneračních přípravků na řasy v sobě obsahuje ricinový olej, který řasy pomáhá vyživovat a navrací jim jejich hustotu, délku a lesk.
Ricinový olej se dá na řasy jako regenerátor aplikovat i přímo. Lze ho nanášet na řasy vatovou tyčinkou nebo čistým kartáčkem staré řasenky. Je však třeba dávat pozor na to, aby se olej nedostal do očí, které může dráždit. 
Ricinový olej nanášíme na řasy šetrně, především se zaměříme na konečky poškozených řas.
Ačkoli v některých případech může ricinový olej citlivé oční okolí dráždit, většina žen již za několik dnů při aplikování ricinové kůry na řasy (vždy večer jako součást noční kosmetické péče) pozoruje zlepšení vzhledu, hustější a delší řasy.

Vše o specifickém ricinovém oleji, jeho složení, účincích i použití se dočtete na stránkách www.ricinovyolej.cz.

A co vy baby, jaké máte s ricinovým olejem zkušenosti?
Máte jiné tipy pro krásu hustotu a délku řas či hloubku pohledu? Podělte se s ostatními v komentářích...

Bolest v krku? Zkusili jste kloktání?


Bolest v krku je častým neduhem, který dokáže člověka pěkně potrápit. Často ji doprovází i chrapot či kašel. Může být průvodním jevem nejrůznějších chřipek a angín.
Při bolestech v krku může pomoci kloktání. Jde o jednoduchou, ale účinnou metodu, kdy se kloktají nejrůznější odvary.

Kloktání na bolest v krku: šalvěj
Při bolestech v krku můžete kloktat odvar z lístků antiseptické šalvěje. Stačí pár lístků zalít horkou vodou, nechat vyluhovat a teplý či studený odvar několikrát za den kloktat.
Šalvěj pomáhá také zbavit se aftů v ústech, pro své antiseptické působení se užívá i při bolestech zubů.

Bolest v krku - kloktání slané vody
Další babské rady doporučují kloktat slanou vodu, využívají se čistící vlastnosti mořské soli. Tu jednoduše rozpustíte v teplé vodě (teplo pomůže rozpouštění soli) a poté pravidelně kloktáte.
Na kloktání se dá využít i Vincentka, ta již není třeba nijak upravovat. Jednoduše si koupíte Vincentku a pravidelně jí proplachujete ústa.

Tea tree z domácí lékárničky
Využít můžete i antibakteriální vlastnosti australského esenciálního oleje Tea tree.
Tea tree představuje čistě přírodní dezinfekci, která má své místo v každé domácí lékárničce. Nepálí, působí rychle a je účinná, podporuje hojení.
Užívá se například i na opary, nehtové plísně, bradavice, jako dezinfekce na drobná poranění či štípnutí hmyzem. Pomáhá také zmírňovat projevy akné.
Při bolestech v krku se pár kapek Tea tree oleje smísí s vodou a užívá se na kloktání.

Tea tree - čistý esenciální olej, 100% zakoupíte mj. v přírodním e-shopu Síla doteku ZDE.

Co vy baby? Máte nějaké tipy na osvědčená kloktadla nebo jiné rady na bolest v krku?